Wytrzymałe ścianki działowe z płyt MPB

Ścianki działowe - zastosowanie
Ponieważ ścianki działowe nie są integralnym elementem budynku, możemy z powodzeniem je budować, likwidować czy przemieszczać wedle własnych potrzeb i projektu. Dzięki ich zastosowaniu możemy zaaranżować mieszkanie,  dom czy biuro na swój sposób. Mogą być stosowane do podziału dużej przestrzeni, wydzielenia mniejszych pokoi i biur, zamaskowaniu części pomieszczeń czy stworzenie niewielkich aneksów. Wykorzystanie płyt MPB jako materiału na ścianki działowe to doskonały pomysł ponieważ łatwo je wykonać a dzięki wyjątkowym parametrom będą służyć lata.

MPB jako materiał na ścianki działowe
Główną zaletą płyt MPB jest ich odporność na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne i generalna wytrzymałość. Tego typu materiał spełni swoją funkcję w każdym pomieszczeniu. W szczególności zaleca się stosowanie go w miejscach wzmożonego wykorzystania - tam gdzie występuje duże ryzyko przypadkowych obić. Warstwa zewnętrzna, którą pokryta jest płyta jest bardzo odporna i z pewnością wytrzyma tego typu uszkodzenia. Nowocześnie wyglądające dekory dostępne są w kilku wariantach różniących się kolorem. Dzięki temu każdy znajdzie coś, co będzie pasowało do wystroju danego wnętrza.

W jaki sposób zamontować ścianki działowe z MPB?
Obróbka i montaż płyt MPB to proste zadanie, z którym przy odrobinie przygotowań poradzi sobie nawet laik. Najlepiej zacząć od skompletowania narzędzi - wystarczą takie, jakie stosuje się do pracy z drewnem. Warto zadbać, aby odpowiednio naostrzyć piłę lub stosować nowe frezy we frezarce - dzięki temu unikniemy przegrzewania się materiału. Ponadto należy zaopatrzyć się w narzędzie, które pozwoli na odmierzenie i zaznaczenie prostych linii do cięcia płyt. Po wycięciu płyt do pożądanych wymiarów nie trzeba w żaden sposób ich dodatkowo zabezpieczać - płyty nadają się do montażu od razu po zakupie. Płyty powinny być mocowane do solidnego i odpowiednio przygotowanego stelaża. Szczegółowe porady i wytyczne znajdziesz w naszym opracowaniu z zasadami montażu mechanicznego - zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć