Regały do spiżarni z płyt MPB

Budowa spiżarnii w domu

Wszyscy wiemy jak istotne w planowaniu domowej spiżarni jest odpowiednie zaplanowanie regałów. Powinny być nie tylko dobrze zorganizowane, aby dawać łatwy dostęp do wszystkich zapasów i przetworów ale również powinny być odpowiednio trwałe i wytrzymałe. Ciężkie słoiki z przetworami, sprzęty kuchenne, warzywa, owoce, suche zapasy - nasz regał musi utrzymać te i wiele innych produktów.

Regał - dlaczego z płyty MPB?

Płyty kompaktowe MPB doskonale nadadzą się do zastosowania jako materiał na regały. Przede wszystkim stosując ten materiał mamy pewność, że wytrzyma duże obciążenie. Jest to produkt o bardzo wysokiej gęstości min. 1,35g/cm oraz elastyczność >9000 MPa. Dzięki temu nawet największe ilości zapasów z powodzeniem mogą być przechowywane na takim regale. Warto zauważyć, że płyta MPB musi być osadzona na równie solidnym stelażu. Polecamy do tego np. panele z blachy stalowej lub stali nierdzewnej. Taki regał warto zakotwiczyć do ściany odpowiednimi kotwami.

Konserwacja MPB

Dodatkowym atutem płyt MPB pod kątem wykorzystania ich w spiżarni jest łatwość ich konserwacji. Zauważymy to już na etapie docinania płyta na regały - płyta nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia w miejscu cięcia. Tym samym unikniemy wpływu chemicznych substancji, które mogłyby wchodzić w kontakt z żywnością. W razie gdyby doszło do uszkodzenia słoika, rozlania cieczy lub soku z owoców to wystarczy przetrzeć powierzchnię płyty mokrą ściereczką z niewielką ilością mydła - to pozwoli na zapewnienie odpowiedniej czystości i higieny w naszej spiżarce.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć