Porządkujemy archiwum z płytami MPB

Porządek w firmowym archiwum to kluczowa sprawa. Wygodny dostęp do dokumentacji, organizacja dokumentów oraz ich bezpieczeństwo stanowią podstawę jakościowej pracy dla każdej administracji. Przystępując do planowania lub remontu pomieszczenia, w którym gromadzone są segregatory należy rozplanować rozłożenie regałów i szaf oraz wybrać odpowiedni materiał.

Regały na dokumenty z MPB


Dzięki właściwościom płyt MPB są one doskonałym materiałem na wszelkiego rodzaju półki i regały. Jest to produkt o wyjątkowo wysokiej gęstości -  min. 1,35g/cm, a jej elastyczność wynosi >9000 MPa. Tym samym płyta MPB jest bardzo nośna i z powodzeniem utrzyma duża ilość ciężkich i wypełnionych po brzegi segregatorów i organizerów na dokumenty.

Bezpieczeństwo archiwum

Istotną kwestią jest zabezpieczenie archiwum przed wpływem czynników zewnętrznych. Płyty MPB posiadają doskonałe parametry przeciwpożarowe - posiada klasyfikację ogniową D-s1, d0 wg normy EN 13501-1. Tym samym materiał uznaje się za trudno zapalny i słabo rozprzestrzeniający ogień. W przypadku zapłonu emisja gazów jest niewielka, a dym nie jest wydzielany.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć