Poradnik ogrodowy z płytą MPB, część II: wyposażenie

Oprócz architektury ogrodowej, o której pisaliśmy w części pierwszej poradnika ogrodowego płyta MPB znajduje szereg innych zastosowań w przestrzeni wokół naszego domu. Podobnie jak w przypadku zabudowy, z obróbką płyty i własnoręcznym wykonaniu elementów wyposażenia i akcesoriów powinien poradzić sobie nawet amator.

Wyposażenie budynku gospodarczego z płyty MPB

Weranda, altana, drewutnia, schowek, narzędziownia czy wiata - wszystkie te obiekty potrzebują odpowiedniego wyposażenia, żeby sprostać oczekiwaniom użytkowników i stanowić pomoc w codziennych pracach. Ich rola może być zarówno użytkowa i służyć np. kwestiom organizacyjnym czy porządkowym jak i ozdobna - wtedy cieszy oko i przy odrobinie kreatywności wzbudza zainteresowanie i podziw naszych gości. Pierwszy aspekt - funkcjonalny - może być zrealizowany poprzez wykorzystanie płyt MPB (kompaktowych HPL) do budowy regałów, półek, szafek, schowków, kufrów, blatów roboczych. Wielofunkcyjność tego materiału możemy wykorzystać do stworzenia elementów ozdobnych, np. rozmaitych kształtów w różnych kolorach, obić na drzwi, kanty budynków czy mozaiki, które wykonamy ze ścinków i fragmentów pozostałych po innych pracach z MPB.

Piękna wiata, drewutnia czy latana z białej płyty budowlano - wykończeniowej MPB

Wyposażenie ogrodu

Płyta MPB jest odporna na zewnętrzne czynniki atmosferyczne (m.in. grad, wiatr, śnieg, mróz) oraz mechaniczne (uderzenia, zarysowania, wgniecenia) - dzięki temu może być stosowana jako materiał do wykonania zewnętrznych elementów wyposażenia ogrodu. Ponownie możemy tutaj mówić o przedmiotach, które spełnią rolę organizacyjną - m.in. o koszach, schowkach, zagrodach, balustradach jak i o ozdobach, które upiększą nasz ogród. W zasadzie każdy z funkcjonalnych elementów może być zdobiony designerskimi figurami geometrycznymi lub łączeniem kilku wariantów kolorystycznych płyt MPB. Możemy także zaplanować podpory pod kwiaty, klomby, doniczki czy podpory pod zdobywającą coraz większą popularność podwyższone grządki warzywne.

Wyposażenie altany w ogrodzie i działce

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć