Podsufitka dachowa - estetyka i bezpieczeństwo

Jednym ze sposobów na estetyczne wykończenie dachu jest zastosowanie podsufitki. Pozwala ona na zamaskowanie spodu dachu - legarów czy krokwi, uszczelnienie dachu, zabezpieczenie przed owadami i zwierzętami oraz ochronę przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Odpowiednio wykonana podbitka dachowa poprawia także komfort cieplny poddasza i całego domu.

Trwała podsufitka z płyty MPB

Ze względu na swoje parametry płyta MPB będzie odpowiednim materiałem na podsufitkę. Ten rodzaj płyty HPL jest nie tylko łatwy w montażu ale również bardzo wytrzymały. Podbitka z tego materiału będzie trwała, odporna na zginanie i zewnętrzne czynniki atmosferyczne, zarysowania, wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zastosowanie tego materiału zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe - płyty MPB są trudno zapalne, posiadają klasyfikację ogniową D-s1, d0 wg. Normy EN 13501-1. Ze względu na fakt, że płyty są impregnowane żywicą melaminową mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Estetyka i elegancja

Zastosowanie płyty MPB pozwala na wkomponowanie płyty w łatwy sposób z resztą otoczenia. Materiał nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia nawet po cięciu a jego finalny kolor możemy wybrać i zobaczyć już przy zakupie. Standardowo płyta płyta MPB oferowana jest w 4 kolorach: białym (0101 Front White), szarym (0191 Cool Grey), antracytowy (0164 Anthracite) oraz ciemno brązowym (0182 Dark Brown). Arkusz ma grubość 6mm i trzy różne wielkości.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć