Każdy z nas kto stanął przed wyzwaniem budowy domu wie, że jednym z ważnych elementów jest zaplanowanie ogrodzenia naszej działki. Na rynku istnieje wiele typów ogrodzeń, a my musimy podjąć decyzję które z nich będą odpowiednie pod względem koloru, dopasowania do stylu domu lub charakteru budynku.

Płyty dekoracyjne to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które daje możliwość zastąpienia drogiego drewna tańszym i łatwiejszym w obróbce materiałem. Płyty MPB są to płyty produkowane w prasach pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.  Płyty utwardzone są żywicą, która tworzy ochronną warstwę dekoracyjną. Dzięki swoim właściwościom, materiał stanowi doskonałe zabezpieczenie przed aktami wandalizmu, jest wytrzymały na zarysowania oraz na zabrudzenia, a dodatkowo nie chłonie wilgoci. Największą zaletą płyt MPB jest fakt, że od razu są gotowe do montażu i nie wymagają dodatkowych wykończeń. Płyty doskonale nadają się zarówno do użytku zewnętrznego jak i wewnętrznego.Płyty zewnętrzne MPB łatwo poddają się obróbce, można je wycinać i frezować w różnych modyfikacjach. Płyta występuje w trzech wymiarach do wyboru: 1200x700, 1200x900, 1200x2100 grubość płyty 6mm, dostępna jest w kolorach: brązowy, grafitowy, jasno szary oraz biały. Do obróbki używa się standardowych narzędzi jak do obróbki drewna, z częściami pokrytymi twardym materiałem. Aby linia cięcia była prosta, a krawędzie nie nagrzewały się zbytnio, stosowane narzędzia muszą być ostre. Płyty można gwintować jak również używać śrub samo wkręcalnych. Ogrodzenia można projektować w formie poziomych lub pionowych listewek.

Jednymi z najpopularniejszych typów stosowanych ogrodzeń są takie, które swoją konstrukcję opierają na podmurówce, cegłach bądź betonie. Jako materiały wykończeniowe ogrodzenia najczęściej wykorzystywane są takie typy przęseł jak: metal, drewno.  Użycie do budowy płyt MPB zapewnia nam, że nasze ogrodzenie to zdecydowanie rozwiązanie nowoczesne.

Ważnym elementem zagospodarowania naszego ogrodu bez względu na jego wymiar jest tak podzielenie jego przestrzeni aby każdy domownik znalazł w nim miejsce dla siebie. Ogród funkcjonalny to taki gdzie istnieje podział stref i wyraźne oddzielenie od siebie miejsca wypoczynku od strefy aktywnego spędzania czasu. Warto również zadbać o strefę relaksu, a taką strefą niewątpliwie jest jadalnia pod chmurką. Ze względu na prosty i nie wymagający specjalistycznych narzędzi montaż płyt MPB możemy pokusić się o zbudowanie własnego funkcjonalnego podestu.Płyty na ogrodzenia MPB to dobry pomysł na oryginalny wygląd nowoczesnego domu, może stanowić alternatywne rozwiązanie dla betonowego ogrodzenia. Płyty MPB są cieńsze i lżejsze przez co są dużo łatwiejsze w obróbce i montażu, jest to idealna alternatywa dla ciężkiego ogrodzenia betonowego. Miłośnikom minimalizmu oraz współczesnej architektury, ogrodzenia w systemie płyt dekoracyjnych na pewno przypadną do gustu. Dodatkowo jest to nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących sobie trwałe materiały wykończeniowe dostępne w konkurencyjnych cenach, które pozwalają przeprowadzić renowację bez ponoszenia ogromnych kosztów. Jest to produkt, który posłuży przez lata, nawet w najbardziej wymagających warunkach.Płyta MPB posiada właściwości płyty HPL jest odporna na zarysowania, uderzenia i wytrzymała na zginanie (>80 MPa). Elastyczność płyt >9000 MPa. Produkt o wysokiej gęstości min. 1,35g/cm. Płyty MPB posiadają klasyfikację ogniową D-s1, d0 według normy EN 13501-1.

Płyty MPB są bardzo łatwe w pielęgnacji. Niewielkie zanieczyszczenia można ścierać czystą szmatką zmoczoną ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub domowych środków czyszczących. Uporczywe zabrudzenia płyt można usuwać przy użyciu dostępnych w handlu środków czyszczących przeznaczonych do zastosowań domowych. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od małej powierzchni i sprawdzić czy nie następują zmiany.

Płyty ogrodzeniowe to nowoczesny wygląd twojego domu i ogrodu. Z naszymi systemami życie jest wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć