Wykorzystanie płyt MPB

Każda budowa, remont domu lub budynków wielorodzinnych wymaga skupienia się przede wszystkim na aspekcie wizualnym tak aby budynek po wykończeniu wyglądał jak najładniej. Najczęściej odnawiane są części elewacyjne oraz wymieniane blachy dachowe bo to jest najbardziej widoczne i daje najszybszy efekt. Warto pamiętać, że nasze balkony i balustrady także wymagają odnowienia. Balustrada balkonowa często staje się dopełnieniem zewnętrznej aranżacji całego budynku. Z upływem czasu oraz na skutek zewnętrznych czynników atmosferycznych balustrady starzeją się i wymagają specjalnego czyszczenia, usuwania korozji oraz malowania. Jeśli zależy nam aby nasz balkon jak najdłużej zachował estetyczny, elegancki wygląd i cieszył nas na długie lata powinniśmy wybrać trwałe materiały.

Jednymi z takich materiałów są płyty MPB, które są idealnie trwała i wytrzymała. To idealne produkty do zastosowań zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku.

płyty na balustrady
Właściwości płyt MPB

  • Płyty na balustrady są odporne na działanie czynników zewnętrznych tj. deszcz, wilgoć, słońce, mróz.
  • Ich grubość jest tak dobrana aby wyeliminować możliwość fizycznego uszkodzenia, złamania.
  • Pasują do każdego rodzaju balustrad balkonowych, są łatwe w montażu i odporne na obciążenie.
  • Materiał ten jest dużo łatwiejszy do obróbki niż drewno i płyty HPL.
  • Ich nowoczesny wygląd doda uroku nawet starszym budynkom.


Obróbka płyt MPB

Płyty obrabia się jak twarde drewno lub laminowane płyty wiórowe. Do obróbki należy używać standardowych narzędzi do obróbki drewna, z częściami pokrytym twardym metalem. Elementy płyt można ciąć, wiercić, frezować a także gwintować jak również używać śrub samo wkręcalnych.

Pielęgnacja płyty MPB

Płyty na balustrady są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. Niewielkie zanieczyszczenia można ścierać czystą szmatką zmoczoną ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub domowych środków czyszczących. Uporczywe zabrudzenia można usuwać przy użyciu dostępnych w handlu środków czyszczących przeznaczonych do zastosowań domowych. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od małej powierzchni i sprawdzić czy nie następują zmiany.

Wykorzystanie płyt MPB

Idealnie nadają się do remontu małych konstrukcji ogrodowych jak wiat garażowych ogrodowych, małej architektury ogrodowej. To idealny materiał do zastosowania w każdym domu jako wykończenie mebli szkolnych, kuchennych i typowo biurowych. Płyty MPB nadają się na wszelkie inspiracje balkonowe. Nasze płyty zdobyły uznanie wśród fachowców którzy aranżują balkony, a także producentów balustrad. Chwalone są przede wszystkim za wygodę i montaż oraz za niesamowity wygląd i efekt końcowy który potrafi przyćmić nawet nową elewację czy nowe blachy dachowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym. Zamówienia realizowaną są na bieżąco a dostawa możliwa jest na terenie całego kraju. Jeśli potrzebują Państwo płytę o innych parametrach niż przedstawione w sklepie prosimy o kontakt i zapoznanie się z ofertą indywidualną. Dostosowanie, grubości, dozwolonego obciążenia, wypełnienia czy wykończenia to dla nas żaden problem. Zrobimy wszystko aby Państwa balkony i części elewacyjne były najpiękniejsze!


Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć