Płyty MPB są bardzo ciekawym materiałem budowlanym o rewelacyjnych zastosowaniach. Mają niemal same zalety, a jedną z najważniejszych jest posiadanie właściwości płyty HPL. Niewątpliwym atutem tych płyt jest fakt, że można je stosować bez żadnych problemów wewnątrz naszych pomieszczeń ale również na zewnątrz. Płyty nie wymagają dodatkowych wykończeń, są gotowe do montażu. Prosty montaż i łatwa obróbka to kolejne dogodności tego niesamowitego produktu. Nie są wymagane żadne specjalistyczne akcesoria.

płyty zewnętrzne

Co to jest płyta MPB i jak powstaje?

Są to płyty produkowane w prasach pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. MPB to uniwersalna płyta budowlana, utwardzona za pomocą żywicy, która tworzy warstwę dekoracyjną ochronną.
Jest to podobny sposób utwardzenia, jaki wykorzystuje się w lakierach samochodowych. Zauważ, że jeśli lakier na samochodzie jest położony zgodnie ze sztuką, podczas uderzenia powstaje wgniecenie, ale lakier nie odpryskuje. Dobrze wykonany lakier musi być elastyczny, dokładnie tak, jak warstwa ochronna płyt zewnętrznych. Odporność jest bardzo ważna, ponieważ zakładamy, że projekt elewacji będzie służył dożywotnio.
Płyta MPB powstaje w skrajnych warunkach, wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze. Znaczy to tyle, że musi być trwała. Świetnym przykładem będzie tutaj granit, który jest skałą magmową. Skały magmowe powstają w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. W tej chwili w budownictwie granit uważany jest za jeden z najtrwalszych materiałów, który zamontowany raz, będzie niezmiennie piękny przez kilka pokoleń. Podobnie jest z płytą zewnętrzną, która powstaje w równie skrajnych warunkach – musi być trwała.

Zalety płyty MPBakcesoria

Płyta którą oferujemy nie wymaga dodatkowych wykończeń. Płyty są od razu gotowe do montażu, wykończone dekoracyjnym laminatem (do użytku w miejscach o podwyższonej wilgotności, a także idealne na aranżacje balkonowe ).
Produkty o wysokiej gęstości min. 1,35g/cm.
Płyta MPB posiada właściwości płyty HPL jest odporna na zarysowania, uderzenia i wytrzymała na zginanie (>80 MPa).
Ponieważ płyta pokryta jest z obu stron warstwą dekoracyjną impregnowaną żywicą melaminową odporna jest na działania zewnętrzne jak temperatura, woda i UV. Sprawdzi się jako mała elewacja tarasowa.
Elastyczność >9000 MPa.
Produkt o klasyfikacji ogniowej D-s1, d0 według normy EN 13501-1.
Możemy używać te materiały jako płyty zewnętrzne i płyty wewnętrzne.
Płyty są bardzo łatwe w montażu. Do montażu płyt nie są wymagane żadne specjalistyczne akcesoria.

Płyty MPB – zastosowanie

Płyta MPB zalicza się do kompaktowych płyt HPL dlatego jest idealnym materiałem dla branży usługowej – witryny sklepowe, regały, ścianki działowe. To bardzo trwały materiał wykończeniowo-budowlany dla każdego majsterkowicza, który posiada podstawowe narzędzia i akcesoria. Płyty MPB to materiały, które możemy wykorzystać jako płyty zewnętrzne i wewnętrzne. Płyta MPB jest odporna na działania wilgoci jak np. płyta cementowo-włóknowa i dlatego bardzo często płyta stosowana jest w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak: baseny, łaźnie oraz chłodnie. Płyty idealnie nadają się do remontu małych konstrukcji ogrodowych jak wiat garażowych, elewacji ogrodowych, małej architektury ogrodowej. Płyty MPB to idealne materiały do zastosowania w każdym domu jako wykończenie mebli szkolnych, kuchennych i typowo biurowych. Płyty MPB nadają się na wszelkie inspiracje balkonowe. Wykorzystywane również na podsufitki dachowe, panele ogrodzeniowe,  wykończenie tarasów, altan i ścian zewnętrznych wiat samochodowych.

Płyta występuje w trzech wymiarach: 1200x700, 1200x900, 1200x2100 grubość płyty 6mm oraz dostępna jest w kolorach: (0182) Brązowy, (0164) Grafitowy, (0191) Jasno szary, (0101) Biały.


Płyty MPB – obróbka

Płyty obrabia się jak twarde drewno lub laminowane płyty wiórowe. Używane są standardowe narzędzia do obróbki drewna, z częściami pokrytymi twardym materiałem. Płyty MPB można ciąć, wiercić i frezować. Aby linia cięcia była prosta, a krawędzie nie nagrzewały się zbytnio, stosowane narzędzia muszą być ostre. Płyty można gwintować jak również używać śrub samo wkręcalnych.

Pielęgnacje płyty MPB

Płyty MPB są bardzo łatwe w pielęgnacji. Niewielkie zanieczyszczenia można ścierać czystą szmatką zmoczoną ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub domowych środków czyszczących. Uporczywe zabrudzenia płyt można usuwać przy użyciu dostępnych w handlu środków czyszczących przeznaczonych do zastosowań domowych. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od małej powierzchni i sprawdzić czy nie następują zmiany.

Płyty MPB to produkty dla każdego kto za nieduże pieniądze samodzielnie planuje przeprowadzić prace remontowo-budowlane!

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć