Wydzielamy aneks kuchenny przy pomocy płyt MPB

Aneks kuchenny to popularne rozwiązanie nie tylko w kawalerkach. Taki układ pomieszczeń pozwala na uzyskanie szerszej ekspozycji i daje poczucie przestrzeni. Użytkowo daje to możliwość wygodnego połączenia pokoju z kuchnią, dzięki czemu mamy np. łatwość serwowania dań bezpośrednio na stół. Niestety, za plusami podążają też oczywiste minusy - zapachy kuchenne czy zaburzenie wystroju pokoju powodują, że często aneks jest świadomie oddzielany od pokoju. Jedną z metod jest zastosowanie ścianki działowej, a w tej roli płyta MPB spełni się idealnie.

Ścianka działowa - dlaczego MPB?


Płyta MPB spełnia się w roli ścianki działowej z kilku względów. Przede wszystkim, po osadzeniu na stelażu stanowi bardzo wytrzymałą barierę. Ze względu na swoją wytrzymałość na obicia, zarysowania czy wgniecenia wytrzyma bardzo długo w nienagannym stanie. To bardzo istotne w pomieszczeniach często i intensywnie użytkowanych, a do takich z pewnością należą kuchnia i salon. Dodatkowym atutem płyty jest możliwość łatwej obróbki. Przy pomocy podstawowych narzędzi stolarskich można wyciąć dowolne kształty - w tym np. małe okienko, które jest częstym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować bezpośrednie połączenie pomiędzy pomieszczeniami.

MPB, a wystrój


Oczywistą kwestią w wyborze materiału na ściankę działową są możliwości wkomponowania jej w wystrój. Płyty MPB cechuje nowoczesny wygląd, który również doskonale wtopi się w bardziej tradycyjny design. Wynika to z faktu, że materiał dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych do wyboru. Bardziej ekscentryczni architekci wnętrz mogą pokusić się nawet o połączenie kilku wariantów w jednym pomieszczeniu, co z pewnością zaowocuje interesującym rezultatem.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies i akceptujesz Politykę Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć